Exekuce na dceru s trvalým bydlištěm - hrozí zabavení věcí rodičů exekutorem?

1 odpověď

Zletilá dcera má dluhy, které nesplácí. Dcera je na adrese našeho bytu přihlášená k trvalému pobytu. Byt napsán na druhou dceru. Je exekutor oprávněn provést exekuci v našem bytě a zabavit naše věci?
Děkuji

Exekuci prodejem movitých věcí lze vykonat všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Protože je v bytě k trvalému pobytu nahlášena osoba v příbuzenském poměru k majiteli bytu, lze důvodný předpoklad dovodit. Je proto možné, že k exekuci dojde. Vaše věci zabavit nelze, ovšem v případě soupisu budete muset tuto skutečnost namítnout na místě, případně podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu a pokud to nebude nic platné, žalobu na vynětí věci.