Exekuce na tchýni bydlící v domě dětí - hrozí exekuce věcí dětí?

8 odpovědí

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Tchýně s tchánem mají exekuci od prosince 2013. Bydlí s námi v jednom dvougeneračním domě. Dům je můj a mého muže.
Má exekutor právo zabavit tuto nemovitost? Má nárok jen na vybavení jejich domácnosti? Mají zde trvalý pobyt.
Děkuji

Dobrý den. Nemovitost lze exekučně zabavit pouze jejímu majiteli, proto Vám nemovitost nezabaví. Ovšem exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně předpokládat věci v majetku dlužníka, tj. pokud tam mají trvalý pobyt a afakticky tam bydlí, lze návštěvu exekutora předpokládat.

Takze exekutor muze prijit i do meho bytu a zabavit i moje veci. Bylo by reseni odhlaseni trvaleho pobytu kdyz tady opravdu bydli?

Pokud u Vás v bytě opravdu bydlí, není odhlášení trvalého pobytu vůbec relevantní.

Jak dokazi exekutori ze zabavene veci jsou moje?

Za důkaz lze použít prakticky vše, od účtenek a výpisů z účtů při nákupu placeném z účtů, až po svědecké výpovědi, nájemní smlouvy nebo usnesení o dědictví, škála důkazních prostředků je pestrá.

mockrát děkuji za rady. Ještě bych se chtěla zeptat jestli se dá někde na internetu vyčíst v jakém stadium je exekuce od tchýně. jestli nějak reagují na výzvy exekutora a jestli opravdu splacení jak nám tvrdí? děkuji

Z Centrální evidence exekuce lze vyčíst pouze zda exekuce nebyla ukončena a zda nebyla nařízena dražba. Zda reaguje na výzvy a splácí na internetu nezjistíte, protože nejste ani účastníkem řízení, nemůžete nahlédnout do spisu.

Dobře. moc děkuji