Pracovní neschopnost a insolvence

1 odpověď

Dobrý den. jsem v insolvenci a mám sjednáno pojištění pracovní neschopnosti. S denním odškodněním. Chci se zeptat jestli peníze co dostanu od pojišťovny za neschopnost prace tak jestli zůstane mě a nebo to půjde také do insolvence?? děkuji za odpověď a S pozdravem vaše čtenárka K. D

Pěkný den,
určitě musíte informovat o této skutečnosti insolvenčního správce.
Dle insolvenčního zákona se "za mimořádný příjem nepovažují plnění z pojistných smluv o škodovém pojištění a plnění z titulu práva na náhradu majetkové a nemajetkové újmy."

Domnívám se, že do této kategorie pojištění pracovní neschopnosti nespadá. Je tedy možné, že peníze připadnou do oddlužení, správce by nicméně měl dlužníkovi ponechat nezabavitelnou částku.