Vymáhání po oddlužení

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu. V červenci tohoto roku jsme spolu s manželem úspěšně prošli oddlužením formou splátkového kalendáře. 8.8.2019 nám přišel od krajského soudu v Brně doporučeně dopis o ukončení insolvence a osvobození od placení neuspokojených pohledávek. Dnes (23.10.2019) přišel od jiného soudu úřední dopis,, Usnesení,, ve kterém jiný soud ve Zlíně rozhodl o zaplacení částky 1 385 042,70 Kč bance Wustenrot. Přitom pohledávka této banky vznikla před insolvenci a byla řádně přihlášena. Je tohle reálně možné? Nevím co dělat. Děkuji.

Pěkný den,

pokud tato pohledávka vznikla před zahájením insolvenčního řízení, resp. do usnesení o úpadku, a věřitel se tak mohl přihlásit do insolvenčního řízení, doporučuji vyjádřit se písemně soudu k tomuto řízení. Pokud se jedná pouze o žalobu (popř. návrh na vydání platebního rozkazu), zašlete vyjádření, kde uvedete, že jste prošli oddlužení a Krajským soudem byl vydáno usnesení o odpuštění zbývajících závazků neuspokojených v oddlužení.

Pokud se jedná již o platební rozkaz/rozsudek na plnění, zašlete odpor/odvolání s totožnou argumentací.