příspěvek na bydlení pro člověka v exekuci

1 odpověď

Dobrý den. Muž 71 let, ve starobním důchodu je v exekuci. Jeho hrubý důchod je 9880, - Kč, po odečtení exekuce je čistý důchod 7580, -, z této částky platí cca 5000, - nájem a energie. Na měsíc mu tedy zbývá cca 2500, - Kč. Pokud si požádá o sociální příspěvek na bydlení a bude mu poskytován, přijde o něj v rámci odečítanné částky na exekuci? Bude mu tento přispěvek opět odebrán na umoření exekuce? Děkuji

Dobrý den, příspěvek na bydlení je jedna z dávek, které exekuci nepodléhají (Exekuci nepodléhají: dávky pomoci v hmotné nouzi, jednorázové dávky sociální podpory, příspěvek na bydlení, dávky sociální péče), tudíž zabavena být nemůže.