Exekuce nezletilého dítěte v době insolvence matky

1 odpověď

Dobrý den. Potřebuji prosím radu. Od roku 2016 jsem v Insolvenci. V té době byla ještě moje dcera nezletilá a já jejím zákonným zástupcem. V roce 2017 dostala moje dcera exekuxi na účet od Dopravních podniků města Plzně. Dopravni podnik se nepřihlásil do po do insolvenčního řízení. Může exekutor vymáhat dnes (30.08.2019) pohledávku po dceři, která dosáhla plnoletosti v roce 2018? Děkuji.

Dobrý den, pokud Vaše dcera použila přepravní prostředek bez platného jízdního dokladu, může být za určitých okolností vedena exekuce pčímo proti ní, i pokud byla v době protiprávního jednání nezletilá. O tom, za jakých podmínek je vymáhán uvedený dluh po zákonných zástupcích a po nezletilých více viz nález Ústavního soudu sp. zn. I. ÚS 1775/14. V uvedeném případě mám spíše za to, že exekuce je proti Vaší dceři vedena oprávněně a s Vaším insolvenčním řízením nesouvisí.