uřad práce a insolvence

1 odpověď

Dobrý den platin už 4 roky insolvenci nezi tim jsem onemocnela mam invalidni duchod a jeste jsem prisla o praci a nenam zceho platit co se da delet aby mi ji nezrusily kdyz semnou insolvencni spravce nechce komunikovat dekiji za radu

Dobrý den,

v prvé řadě doporučuji snažit se komunikovat se správcem. Měl by vám sdělit, jaká je aktuální a očekávaná míra plnění (očekávaná míra uspokojení věřitelů by měla být alespoň 30%).

Doporučuji zjistit výše uvedené a snažit se alespoň hradit odměnu insolvenčnímu správci, tedy částku 1.089,- Kč.

Pokud s Vámi insolvenční správce odmítá komunikovat, doporučuji vyhledat právní pomoc u advokáta, popřípadě příspěvkové/neziskové organizace, která se zabývá insolvencemi. Takové služby jsou většinou poskytovány zdarma.
Seznam organizací zasílám níže.
https://sako.justice.cz/