Ukončení insolvense a dalsi pozadavek exekutora

1 odpověď

Dobrý den.
Měl jsem kvůli neplacení výživnému exekuci na plat a díky půjčce jsem musel zařídit insolvenci. Ta mi skončila v 4/2019. Exekutorovy se zaplatili výdaje i dlužné výživné, vše co se přiznalo v insolvenci. Nyní mi od exekutora přišel dopis, že mám ještě dluh a chtějí nějakou další částku, jakou zatím nevím, čekám na další podklady.
Má exekutor nárok po mě ještě něco vymáhat?
Děkuji

Dobrý den,

domnívám se, že po Vás exekutor požaduje svoji odměnu a náklady za vymáhání.
Pokud byl přihlášen do insolvenčního řízení, nebo pokud jste ho vy uvedl v seznamu závazků a on se nepřihlásil, měl být uspokojen během oddlužení a po skončení oddlužení mu nemusíte nic dále hradit.
Doporučuji přečíst si poučení na přípisech od exekutora, ve kterých bude případně uvedena lhůta k odvolání. V této lhůtě je třeba se odvolat s tím, že proběhlo oddlužení, které bylo řádně ukončeno.

Pokud si nejste jistý, doporučuji obrátit se na advokáta, popřípadě na příspěvkovou nebo neziskovou organizaci, která se zabývá insolvencemi a jejich služby jsou většinou bezplatné. Seznam těchto organizací zasílám níže:
https://sako.justice.cz/