Exekuce na manžela který nekomunikuje s manželkou - jak zjistit původ dluhů?

1 odpověď

7.3.14 jsem obdržela písemné vyrozumění o zahájení exekuce. Exekuce je na mého manžela a já jsem do dne převzetí zásilky neměla tušení o jakémkoli jeho dluhu. Ve vyrozumění sdělují, že do 30 dnů musím zaplatit. Když jsem se snažila domluvit přímo s daným soudním exekutorem na splátkách, řekl mi, že to nejde a musíme dluh zaplatit celý najednou a víc se se mnou nechtěl bavit. Prý nemám od dlužníka plnou moc a basta.
Jsem ale manželka, výzvu mi doručili, takže jsou to bohužel i moje dluhy, ale co je to za dluhy mi říci nechtějí.
Jak se dozvím, co je to za dluhy, když se mnou manžel nekomunikuje? Jak se mám bránit, aby mi nebylo zabaveno vybavení bytu (jiný majetek nemáme)?
Prosím odpovězte mi, co by se v mém případě dalo dělat. A jak do budoucna nezadlužovat dceru?
Ty dluhy, co zbudou po manželovi budou její nebo se tomu dá vyhnout?
Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den. Jako manželka povinného jste účastníkem řízení, a to v rozsahu postižení majetku ve společném jmění manželů. Proto můžete nahlédnout do exekučního spisu. Ohledně vybavení bytu - pokud bylo nabyto za trvání manželství, je součástí společného jmění a je proto možné jej zabavit. Nerozumím části dotazu o nezadlužování dcery do budoucna. Jaké dluhy mají zbýt po manželovi? Dluhy mohou na jinou osobu přejít pouze právním jednáním jako např. převzetí dluhu nebo přijetí dědictví. Pokud Vaše dcera na sebe dluh nepřevezme (např. odmítne dědictví), dluh na ni nepřechází.