Výše nákladů a odměna exekutora podle zákona

1 odpověď

Dobrý den,
po zaplacení nákladů za odtah auta mi udělil ÚMO Plzeň 161 Kč úroky z prodlení. Exekutor Mgr. Zítka EU Plzeň město vymáhá asi 7000 Kč z mého platu. Co teď?

Dobrý den. Odměna exekutora je určena vyhláškou, stejně tak jako náklady exekuce. Pokud dostal exekutor návrh na nařízení exekuce, je jeho zákonnou povinností exekuci provést, stejně tak je jeho zákonnou povinností účtovat náklady a odměnu podle vyhlášky. Odměna exekutora činí minimálně 3.000, - Kč, náklady exekuce minimálně 3.500, - Kč, dohromady tedy 6.500, - Kč. Jsem překvapen postupem ÚMO Plzeň, který po zaplacení částky za odtah (nepochybně vyšší než 161, - Kč) místo výzvy k úhradě úroků věc rovnou předal exekutorovi.