Exekuce movitých a nemovitých věcí nové manželky pro dluh manžela vzniklý před manželstvím

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na mzdu, která se postupně splácí. Budu se ženit, přítelkyně zvažuje koupi nemovitosti z peněz od svého otce. Nevím, zda bude nemovitost koupena před, nebo až po svatbě. Chtěl jsem se zeptat, zda mé dluhy nějak neohrozí majetek mé snoubenky.
Během léta 2014 podám návrh k soudu na vydání osobního bankrotu. Bude se také (když budeme již svoji) přihlížet na její majetek nabitý před svatbou a po svatbě, když vlastně peníze za které si nemovitost koupí, budou od jejího otce jako dar? Může tedy i exekutor obstavit majetek snoubence, případně ženě?
Děkuji za odpověď. Jirka

Dobrý den. Pokud si Vaše snoubenka koupí nemovitost před svatbou nebo z peněz, které budou součástí jejího výlučného jmění, nebude možné nemovitost exekučně postihnout. Vše, co nabydete během manželství do společného jmění manželů však bude možné pro Vaše dluhy z doby před uzavřením manželství postihnout.