Soudní zamítnutí zrušení exekuce u zaplaceného, uhrazeného dluhu

1 odpověď

Dobrý den,
syn měl dluh na výživném, je na něho uvalena exekuce na plat i byt. Částka dluh 8.000 Kč plus rozhodnutí soudu na zpětné doplacení výživného za 3 roky - 65.000 Kč. Vše bylo zaplaceno 4.2.2013. Soud v Kroměříži zamítl zrušení exekuce, která stále trvá, i když není nikde žádný dluh.
Jak se proti tomu bránit? Exekuce je u Exekučního úřadu Přerov - Judr. Vrána.
Děkuji Marie M

Dobrý den. Byly uhrazeny také náklady nalézacího řízení, úroky z prodlení a náklady exekuce? Pokud ne, nelze exekuci ukončit. Je také možné, že v rozsudku byla synovi uložena i povinnost plnit výživné i do budocna a exekuci je tak možné provádět i ohledně v budoucnu splatných částek výživného. V těchto případech se není čemu bránit, neboť se jedná o postup v souladu se zákonem.