Návrh na částečné zastavení exekuce do výše zaplacených splátek - vzor, náležitosti, informace

1 odpověď

2009 byl na mně vydán exekuční příkaz na zaplaceni dluhu věřiteli panu Pavlu K (notářský zápis o dluhu). Po telefonické dohodě s exekutorem jsem začal 2010 splácet. Po další e-mailové komunikaci v roce 2011 došlo k navýšení splátek, které jsem až do ledna 2014 poukazoval na b. ú. exekutora. 02/2014 exekuce na plat v plné výši dluhu  (bez odečtení předchozích splátek), který vymáhá pro věřitele p. Pavla K. zastoupeného advokátem p. Petrem B.
Exekutor neodpovídá na můj dotaz (2x mail a 1x doporučený dopis) :

"Pro koho vymáháte dluh, který mám vůči p. Pavlovi K. , když pan Pavel K.
umřel dne 1.3.2013 a dle úst pozůstalé vdovy paní Renaty K. Jse celá rodina zřekla dědictví po panu Pavlovi K. ?
Dále proč mi nebyly odečtené splátky, které jsem doposud poukazoval na váš účet? "

Chci se tedy zeptat zda je postup exekutora v souladu se zákonem a jakým způsobem se mohu bránit?
Děkuji předem za odpověď
Martin

Dobrý den. Pokud jste exekutorovi odeslal dotaz, nelze jej považovat za návrh. Musíte proto podat návrh na částečné zastavení exekuce do výše zaplacených splátek. Návrh se podává u exekutora, který exekuci vede, musíte v něm uvést, čeho a proč se domáháte, tj. že na Vás byla nařízena exekuce podle exekučního titulu …, že jste splatil dne…, dne. , dne. , dále uvést, že proto navrhujete částečné zastavení exekuce do částky… Zda je postup exekutora v souladu se zákonem je možné posoudit až po zjištění, zda dědictví nenabyl jiný dědic. Je totiž možné, že rodina se dědictví zřekla, avšak existuje zde jiný dědic.