Exekutor nestrhava z platu

1 odpověď

Dobry den, chtel bych se zeptat, co mam delat kdyz exekutor nekona. Jsem zamestnany, volal jsem exekutorovy zda by byl ochotny pristoupit na splatkovy kalendar, to odmitl, s tim ze mi posle exekuci na plat, ale je to jiz sesty mesic a nic do zamestnani neposlal. Tak jsem se chtel zeptat zda mam moznost jak ho "donutit", aby z platu strhaval. Bojim se totiz ze mi zbytecne rostou penale. Dekuji

Dobrý den, soudní exekutor má dle zákona postupovat v exkeuci rychle a účelně. Pokud nekoná, jedná protiprávně. Doporučuji Vám poslat stížnost na absenci jednání exekutora dohledovémým orgánům, kterými jsou Exekutorská komora ČR a Ministerstvo spravedlnosti ČR, které mohou zjednat nápravu.