zánik práva exekutorského z katastru nemovitostí

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych koupit nemovitost z insolvence. Jsou na výpisu z katastrů zástavní práva exekutorské. Všichni až na jednoho se přihlásili jako pohledávku do insolvence. Jeden subjekt se nepřihásil a ve výpisu katastrů taky je napsaný. Jak mám postupovat, když nemovitost koupím. Nezůstane tam stále zápis, předpokládám, že ostatní, kteří se přihlásili, toto zařídí a smažou, nebo bude stále nějaký zápis. Jak se to dělá s výmazem z katastru? zůstane mi tam i při přepisu stále nepřihlášený subjekt (banka) a na něm zástavní právo exekutorské z roku 2012. Děkuji

Dobrý den,
zpeněžím nemovitosti v insolvenčním řízení veškerá zatížení (vyjma věcných břemen) zanikají postupem dle ust. § 285 insolvenčního zákona zanikají a kupující nabývá „právně čistou“ nemovitost.
Insolvenční správce Vám poté, kdy bude katastrem nemovitostí povolen vklad vlastnického práva ve Váš prospěch vydá „Potvrzení o zániku zástavních práv“, které předložíte katastru nemovitostí k výmazu i těchto zatížení.