Počet stránek ve webu: 39.554

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.736.660

výpočet výše odměny IS z peněžněním majetku

Odesláno: 
Otevřeno 58 x
1 odpověď
 
Dobrý den, prosím jaká je výše odměny ze zpeněžnění majetku (prodeje domů) a to jak zajištěným tak i nezajištěným věřitelům. Oba druhy pohledávek jsou v rozmezí do 1 milionu. Děkuji
 
Dobrý den,
odměna insolvenčního správce ze zpeněžení nemovitého majetku je určena vyhláškou č. 313/2007 Sb.
U zpeněžení předmětu zajištění činí odměna správce 9 % z výtěžku zpeněžení (plus 21 % DPH, je-li správce jeho plátcem) dle ust. § 1 odst 2 vyhlášky.
U zpeněžení nezajištěné věci činí odměna správce 25 % z výtěžku zpeněžení v rozmezí 0 – 500 tis. Kč anebo 125 tis. Kč + 20 % z ceny přesahující částku 500 tis. Kč v případě, že výtěžek zpeněžení se nachází v pásmu 500 tis. až 1 mil. Kč (plus 21 % DPH, je-li správce jeho plátcem) dle ust. § 1 odst. 3 vyhlášky.