Lhůta na rozhodnutí o zastavení exekuce exekutorem

1 odpověď

30.01.2014 jsem Vás žádala o radu ohledně prováděné neoprávněné exekuce za manžela, radu jsem od Vás dostala jako "Host 552" ODKAZ a po sepsání žádosti o zastavení exekuce, zaslala dne 21.2.2014 doporučeně Exekutorskému úřadu v Brně, soudnímu exekutorovi p. Krejsovi. Je ze zákona určená lhůta po kterou musí zhora uvedený soudní exekutor na takovou žádost odpovědět? Co mohu více v této situaci udělat po uplynutí cca 30 dnů. Jak zjistím že se v této kauze něco změnilo?
Děkuji.

Dobrý den. Exekutor do 15 dnů od obdržení návrhu musí oslovit oprávněného, zda s návrhem na zastavení exekuce souhlasí. Poté, co obdrží jeho souhlasné vyjádření, musí do 30 dnů exekuci zastavit nebo postoupit exekuční spis exekučnímu soudu. Nyní tedy nic dělat nemusíte.