Exekuce všech členů domácnosti kvůli neplacení hypotéky dlužníkem

1 odpověď

Je možné strhávat všem osobám v domácnosti (všem které mají trvalé bydliště u dlužníka) ze mzdy a platu, popř. exekuce ve formě zabavení automobilu? Dlužník má hypotéku na dům, několik let nesplácí a nyní byla na něj vyhlášena bankou insolvence. Dlužník tvrdí, že bude posuzovaná celá domácnost, tedy i já a já budu splácet jeho dluhy, jelikož jsem měl morální povinnost se o něj postarat (jako sourozenec).
Je to možné? Trvalé bydliště zde mám 03/2013-03/2014.
Nyní bych se chtěl přepsat jinam, ale nevím zda tím neohrozím někoho dalšího? Děkuji

Dobrý den. Ohledně exekuce - tuto lze provádět pouze proti osobě, které byla uložena povinnost exekučním titulem (s určitými výjimkami v případě manželů). Nelze Vám provádět exekuci na mzdu pouze proto, že bydlíte v jedné domácnosti s dlužníkem. Ohledně insolvence se Váš dotaz netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce ODKAZ. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce ODKAZ.
Informace týkající se INSOLVENCE: ODKAZ