Odpuštění části nákladů exekuce exekutorem u vězně, osoby ve výkonu trestu odnětí svobody

1 odpověď

Exekuce osoby ve vězení - jako 20letý mladík hodně pil, vzal si půjčku na 80.000 Kč, spáchal těžký trestný čin v opilosti. Vězení, soudní exekuce (2010). Nejdříve byla půjčka od Komerční banky r. 2000 80.000 Kč. V současné době je ještě ve VTOS, pracuje, měl ex offo advokáta, musí zaplatit soudní exekuci i s půjčkou.

Jednou soud vyhrál, později prohrál. Z ústavního soudu opět na nižší instanci, ta potvrdila, že vše musí uhradit.

Při soudních posudcích nebylo zjištěno nějaké narušení či psychická nemoc v době půjčky. Půjčka je nyní i s poplatky již ve výši 320.000 Kč. Snaha o splátkový kalendář, řeší i ve vazbě, věřitel soudní exekuci nevyslyšel.
Jak máme postupovat, ještě ve VTOS, pak na svobodě 07/2014. Lze žádat o oddlužení nějakých soudních exekučních poplatků, či ne? Kam se můžeme obrátit v rámci tohoto problému?
Přeji hezký den.

Dobrý den. Pokud tomu dobře rozumím, tak mladíkje ve vězení a je na něj nařízena exekuce. Předpokládám, že mladík byl odsouzen nejen k úhradě půjčky, ale i případných sankcí ze smlouvy a úroků. Samotná skutečnost výkonu trestu odnětí svobody není polehčující okolností, která by odůvodňovala snížení dlužné částky. Dále uvádíte, že mladík byl řádně právně zastoupen a podle znaleckého zkoumání byl v době spáchání činu plně svéprávný. Žádný důvod pro snížení soudních poplatků zde nevidím.