Vliv exekuce na zesplatnění hypotéky při řádném splácení hypotéky

1 odpověď

Dobrý den,
mám hypotéku na koupi rodinného domu RD. Spolužadatelem je syn a je zapsán v katastru nemovitostí ČR jako vlastník. Hypotéku splácím, ale hrozí mi exekuce z FÚ. Může banka při exekuci úvěr zesplatnit a může pak syn úvěr splácet.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, banka úvěr zesplatní, pokud jí nebudete splácet dohodnuté splátky, exekuce je v takovém případě nerozhodná. Pokud by banka úvěr z výše uvedeného důvodu zesplatnila, mohla by jeho okamžitou úhradu žádat po Vás i po Vašem synovi současně, jste-li spolužadatelé (spoludlužníci).