Námitka podjatosti exekutora - kam ji poslat, komu ji adresovat?

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem účastník exekučního řízení, mám právo vyjádřit se k osobě exekutora z podjatosti. Chci vědět komu adresovat toto sdělení o podjatosti, zda přímo soudnímu exekutorovi anebo exekučnímu soudu. Děkuji.

Dobrý den. Námitku podjatosti exekutora můžete vznést do 8 dnů ode dne, kdy jste se dozvěděl o důvodu podjatosti. Námitka musí obsahovat označení exekutora a uvedení okolností, které zakládají důvod pochybnosti o jeho nepodjatosti, popřípadě údaj, kdy jste se o tomto důvodu dozvěděl a jakými důkazy mohou být Vaše tvrzení prokázána. Námitka se podává u exekutora, který ji postoupí k rozhodnutí exekučnímu soudu.