Splácení exekuce dle splátkového kalendáře - hrozí exekuce věcí v domácnosti?

1 odpověď

Chci žít s přítelem ve společné domácnost. V minulosti byly jeho osobě nařízeny exekuce, které plní na základě splátkového kalendáře. Nemám v úmyslu mu v bytě zřizovat trvalý pobyt, ani doručovací adresu. Hrozí nějaké nebezpečí i v případě, že exekuce řádně splácí? Děkuji

Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze předpokládat výskyt majetku dlužníka. Protože u Vás přítel bude bydlet, lze předpokládat, že u Vás bude mít věci postižitelné exekucí a návštěva exekutora je proto pravděpodobná. Ačkoliv nyní exekuci splácí, nelze do budoucna vyloučit, že se exekutor nepokusí vymoci exekuci např. uvedenou mobiliární exekucí (někdy stačí, když se opozdí jedna splátka). Exekuci Vašeho majetku zabráníte návrhem na vyškrtnutí věcí ze soupisu, který se podává u exekutora do 30 dnů ode dne, kdy se dozvíte o soupisu Vašich věcí, musíte však prokázat Vaše vlastnictví k věcem.