Utajené bydliště dlužníka - hrozí přesto exekuce v bytě kde bydlí s přítelkyní, partnerkou?

1 odpověď

Dobrý den,
od 2012 žiji se zadluženým přítelem, který dluhy nesplácí, nepracuje, má tři nezletilé děti na které ani neplatí výživné v plné výši. Nikde se neprezentujeme jako pár, ovšem lidé si samozřejmě všímají. 02/2013 jsem si pořídila nemovitost na hypotéku, kde společně s přítelem bydlíme. Nemá u mě trvalé bydliště, neposílá si ke mě ani poštu, má ji na městském úřadě.
Je možné aby nás navštívil axekutor, který se ale dosud (údajně) příteli ještě neozval? Dluhy jsou z předchozích manželství, já s nimi nemám nic společného, ale mám strach aby mi sem exekutor nezavítal.
Můžete mi prosím poradit co dělat když přítel nemůže sehnat práci aby si dluhy platil?

Moc děkuju za odpověď

Dobrý den. Pokud u Vás reálně žije osoba, na kterou bude nařízena exekuce, nelze návštěvu exekutora vyloučit. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně očekávat věci v majetku dlužníka, což vzhledem k Vašemu poměru k této osobě očekávat lze.