Vysoká částka za náklady exekuce, exekučního a nalézacího řízení - jak se bránit

3 odpovědi

Přišel mi exekuční příkaz o kterém jsem vůbec nevěděla. Nařízená exekuce byla u okresního soudu 20.4.2010 na základě exekučního titulu u téhož soudu ze dne 12.10.2009, který nabyl právní moci 12.11.2009 - vůbec si nejsem vědoma, že mi něco přišlo, ale jde mi o to, že jistina je 1.308 Kč, úroky z prodlení 92 Kč, nalézací řízení 8.154 Kč, náklady exekutorského právního zástupce 6.171 Kč a povinnosti povinného uhradit dosud neuhrazené předběžné náklady exekučního řízení 7.865 Kč. Proti tomu všemu dle ust. §47 odst. 3e. ř. není proti exekučnímu příkazu odvolání přípustné. Mohu něco dělat, aby se snížili ty neskutečně velké poplatky?
Děkuji Líba

Pokud do 30 dnů od obdržení exekučního příkazu uhradíte vymáhaný nárok, zálohu na snížené náklady exekuce a náklady oprávněného, bude exekutorovi náležet pouze 50% odměna. Rovněž můžete požádat věřitele, aby Vám prominul část dlužné částky, kterou představují jeho náklady právního zastoupení (8.154 + 6.171).

Děkuji za rychlou odpověd. Takže do 30dnů pošlu 1308kč + 92kč a z částky 7865kč pošlu zálohu na snížené náklady exekuce cca 2000kč, ale nevím kolik mam zaplatit za náklady opravněného. děkuji Líba

Náklady oprávněného jsou za nalézací řízení 8154kč plus náklady ex. práv. zástupce 6171kč. Zálohu na snížené náklady exekuce pošlete v plné výši, po jejich konečném vyčíslení Vám bude přeplatek vrácen.