Exekuce srážkami ze mzdy v době pracovní neschopnosti

1 odpověď

Dobrý den,
nařízená exekuce na plat manžela pro běžné výživné (3000 Kč). Od prosince 2013 do konce ledna 2014 byl v dočasné pracovní neschopnosti, je ženatý a máme společně dvě děti, čistá mzda za prosinec 2013 od zaměstnavatele (21dní) činila 8400 Kč. Je možné, aby mu bylo výživné sraženo bez ohledu na nezabavitelné částky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekuce srážkami ze mzdy má přesná pravidla, přičemž ustanovení o nezabavitelných částkách má ten účel, aby byla povinnému a všem osobám, které vyživuje, zajištěna existenciální životní úroveň. Výživné nelze srazit bez zohlednění těchto částek, v tomto případě nebude možné srážky provést.