Exekuce dvou pohledávek

3 odpovědi

Dobrý den,
21 let starý dluh - hrozí exekuce? Může exekutor ze dvou půjček u stejné banky si rozdělit soudní poplatky a poplatky exekutorovi. Jistina je dávno zaplacená, jen se jedná o o dvě nezaplacené splátky věřiteli za náklady řízení. Ujedné půjčky jsem taky dluh měl věřiteli a byly mi strženy z platu. Přišlo mi že je vše zaplacené a najednou po půl roce přišlo k druhé půjčce další exekuce. Co se stím dá dělat? Nejdříve je vše zaplacené a pak toto.
Děkuji.

Dobrý den. Pokud je exekuce nařízena, může trvat do úhrady veškerých dlužných částek (jistina, úroky z prodlení, náklady soudního řízení, náklady exekuce). Uvádíte, že se jedná o dvě nezaplacené splátky, dále uvádíte, že se jedná o dvě půjčky. Dotaz je proto čátečně nesrozumitelný, nicméně i tak lze konstatovat, že pokud obě exekuce vede stejný exekutor ve prospěch stejného věřitele, je možné podat návrh na sloučení exekucí.

Dobrý den můžu dostat exekuci na dluh který je starý 21let po dobu těchto let se nikdo nozval. nikdo mi nikdy nenappsal že něco dlužím abych to uhradil a tet mam z toho exekuci na plat.

Dobrý den. Exekuce nikdy nezačne jen tak. Muselo jí předcházet soudní řízení. Pravděpodobně toto řízení proběhlo bez Vašeho vědomí, nejspíš kvůli problémům s doručováním na jinou adresu. Pokud rozsudek nabyl právní moci, bylo možné do 10 let od data právní moci nařídit exekuci. V té lze poté pokračovat neomezeně dlouho. Vámi uvedená situace proto není nevyloučitelná. Pro získání informací o průběhu řízení musíte navštívit exekuční úřad a nahlédnout do spisu.