Exekuce pro neplacení popelnic, svozu komunálního odpadu a doručení veřejnou vyhláškou

1 odpověď

Dobrý den.
Mám trvalé bydliště na městském úřade v Benátkách nad Jizerou. Pracuje tam známý, který mi jeden den napsal že mě městský úřad v Benátkách dalo k exekuci, za neplacení poplatků za komunální odpad od roku 2010. Vůbec jsem o nějakém mém dluhu vůči městskému úřadu nevěděl. Taky tam na podatelně mám v šanonu igelitovou obálku, jaká se používá na papíry se svojí jmenovkou, kde odkládají každou doručenou poštu všem kteří mají na MU trvalé bydliště. Poštu si pravidelně kontroluji a nic jsem tam od nich neobdržel. Když jsem tam jel aby mě to vysvětlili, tak paní řekla že roky 2012 a 2013 zaplatit zpětně můžu, což jsem okamžitě udělal. Roky 2010, 2011 už dali k exekuci a nemůže to zrušit. Prý dlužníky mají vypsané jeden měsíc na stránkách městského úřadu Benátek nad Jizerou a kdo nereaguje, tak ho dávají k exekuci.
Psal jsem jim i emaily. Jestli potřebujete můžu přeposlat. Exekuce je na 860 Kč.

Dobrý den. Při výběru poplatků za komunální odpad se postupuje podle daňového řádu. Podle jeho § 49 odst. 1 písm. a) se osobám neznámého pobytu doručuje veřejnou vyhláškou. Pokud tedy máte trvalé bydliště na městském úřadu, jste osobou neznámého pobytu a bylo Vám doručeno v souladu se zákonem. Exekuce je proto oprávněná.