Exekuce na dětský účet - rodič na něj nechal poslat přídavky, příspěvek na bydlení a sirotčí důchod

8 odpovědí

Může exekutor obstavit dětský účet? Chodí mu tam přídavky a příspěvek na bydlení. Děkuji.

Dobrý den. Pokud je na Vašeho syna nařízena exekuce (např. kvůli poplatkům za komunální odpad), může exekutor tento účet exekučně postihnout. Pokud je však exekuce vedena na rodinného příslušníka Vašeho syna, nelze jeho účet (ani jiný majetek) postihnout.

Má 12 let, chodí mu tam přidavky a sirotčí důchod. Asi jsem udělala chybu že jsem si k němu na účet nechala poslat příspěvek na bydlení? Může exekutor peníze zabavit?

Dobrý den. Exekutor na účet synovi sáhnout nesmí. Vy ovšem nesmíte mařit účel exekuce tím, že si necháte peníze posílat na účet, který nelze exekučně postihnout. Tímto jednáním se vystavujete riziku odpovědnosti za škodu, která vznikne oprávněnému a případně i trestnímu stíhání za trestný čin poškozování věřitele.

host 658 tak je mozne abych si posledni měsic nechala poslat synovi na učet přispěvek na bydleni. ? muj dluh budu samozdrejmne exekutorovi splacet …dekuji za odpoved

ale neni jistota ze si budu moct svuj přispevek vyzvednout?? protože to neni meho syna prispěvek. ale muj host 658

Když není účet zablokovaný, může z něj oprávněná osoba vybírat bez omezení.

658host dekuji za vase odpovedi