Sídlo podnikání OSVČ a hrozba exekuce na této adrese - nemovitost rodičů

1 odpověď

Dobrý den
Mám dospělého syna, který protože se nedostavil na úřad práce, vyřadili ho z evidence. Proto mu nabíhá dluh na veřejném zdravotním pojištění, dále dluží T-mobile za paušální poplatky. Má na živnostenském úřadě přerušeno podnikání a nikde nepracuje. Dům, ve kterém bydlíme je můj, trvalý pobyt v tomto domě jsem mu zrušila na OÚ. Má však stále na živnostenském úřadě uvedeno jako sídlo podnikání číslo popisné mého domu. Nerada bych mu toto rušila, protože tím bych mu znemožnila podnikat a nějak se živit.
Zajímalo by mě, zda z důvodu sídla podnikání OSVČ mohou exekutoři v případě možné exekuce zabavit můj majetek v mém domě, i když tam syn nemá žádný majetkový podíl ani trvalý pobyt a živnost má oficiálně dočasně přerušenou?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze vykonat všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Pokud u Vás syn stále bydlí nebo donedávna bydlel, nelze návštěvu vykonavatelů soudního exekutora vyloučit. Trvalý pobyt je pouze evidenční údaj, rozhodující je faktický stav.