Stoupající dluh v exekuci a návrh na insolvenci, oddlužení, osobní bankrot

1 odpověď

Dobrý den.
Oddlužení mám, exekuce žádal jsem o oddlužení. Problém je že stále pracuji a pobírám i důchod. Oddlužení bude schváleno, ale nezaplatím zmíněných 30% během 5 let. Přítom můj dluh z původních 180.000 Kč během 5 let narostl přes 700.000 Kč.
Je nějaká možnost řešení?
Děkuji.

Dobrý den,
insolvenční zákon předpokládá úhradu alespoň 30 % pohledávek přihlášených věřitelů.
V případě, kdy těmto kritériím nedostojíte, insolvenční soud by podaná návrh na oddlužení zamítl.
Pokud máte dluhy ve výši 750 000, - Kč, pro schválení by dostačovali srážky ve výši cca 5 000,00 Kč. Pokud srážky z Vašich příjmů této výše nedosahují, je možné s třetí osobou, která by Vám byla schopna a ochotna pro účely oddlužení po dobu jeho trvání poskytovat dar, uzavřít darovací smlouvu, event. smlouvu o důchodu, abyste splnil zákonná kritéria pro oddlužení.