Místo podnikání syna v domě rodičů - hrozí exekuce v této nemovitosti?

1 odpověď

Dobrý den,
pracuji jako OSVČ a jednoho krásného dne jsem nedostal zaplaceno za celkem velkou zakázku a vznikly problémy. Do té doby jsem měl trvalé bydliště u rodičů, nyní již na obecním úřadě. Exekuce z důvodu nezaplacených záloh u zdravotní pojišťovny (v době když už jsem v registru obyvatel na OÚ), na živnostenském úřadě mám IČO registrované stále na adrese rodičů. V brzké době to také změním.
Dotaz je prostý, co mohu udělat pro to, aby rodiče nedopláceli na mé problémy, resp. aby exekutor nemohl přijít k nim domů? děkuji za odpověď

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Proto nelze provedení exekuce u Vašich rodičů vyloučit. Jediné co můžete pro ochranu Vašich rodičů udělat, je podat návrh na odklad výkonu exekuce podle § 54 exekučního řádu, musel byste ovšem mít závažný důvod - jestliže jste se bez své viny ocitl přechodně v takovém postavení, že by neprodlený výkon exekuce mohl mít pro Vás nebo pro příslušníky Vaší rodiny zvláště nepříznivé následky a oprávněný by nebyl odkladem výkonu exekuce vážně poškozen.