Exekutor polepil věci samolepkami a 3 roky si pro ně nepřijel - co s věcmi dělat?

2 odpovědi

Exekutor mi polepil věci - dal do soupisky. Lednice, televize, pračka. Je to už 3 roky a pro věci si stále nikdo nepřijel. Jde mi o to, že pračka se rozbila a televize brzo též vypoví službu. Nemohu v bytě skladovat rozbité věci a do sklepa se mi to nevejde. Co mám tedy s těmi to věcmi dělat? Vyhodit?
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud je věc zahrnuta do soupisu (polepena) a exekuce dosud trvá, nemůžete věc vyhodit. Mohlo by to být posouzeno jako pokus o zmaření účelu exekuce a byla byste odpovědná za škodu. V tomto případě se obraťte na exekutora s návrhem na vyškrtnutí věci ze soupisu, ve kterém uvedete, že věc již nemůže být exekučně prodána (uveďte proč) a hodláte ji vyhodit. Až poté, co exekutor návrhu vyhoví, ji můžete vyhodit.

Děkuji za odpověď. Ale moc mě nepotěšila. Exekutorovi se vůbec nedovolám vždy mluvím jen s nějakou asistentkou a ta je dosti nevrlá a arogantní. Takže budu muset si ty to věci dále doma skladovat. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den