Exekuce pro dlužné výživné v zemi EU - koho požádat o vykonání exekuce?

2 odpovědi

Bývalý manžel 12 let neplatí na syna výživné. Otec syna je řecké národnosti a já Češka žijící se synem v ČR. Soudy ohledně výživy probíhají v ŘECKU, ale stání se vždy odročí o pár dalších měsíců a tak to nebere konce. Syn je po dětské obrně a náklady s jeho věkem se zvyšují. Chci exekuci na jeho účet, popř. majetek, ale nevím kam se obrátit v našem městě Přerově se zahraniční exekuce neprovádějí. Jsem zoufalá. Děkuji.

Touto problematikou se zabývá Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí se sídlem v Brně. Můžete jej kontaktovat i online: ODKAZ.

Děkuji za odpověď tento úřad již 12 let řeší situaci bezvýsledně.