Uplatnění srážek v exekuci na nevlastní dítě svěřené do péče soudem

1 odpověď

Dobrý den,
může si zaměstnanec uplatnit při výpočtu srážek na exekuce nezabavitelnou částku na vyživovanou osobu v případě, že se jedná o dítě, které není jeho vlastní, ale bylo mu rozsudkem soudu svěřeno do péče?
Zaměstnanec má svěřeno do péče dítě družky, která byla ve VTOS a nyní opět sdílí společnou domástnost.
Matka i otec mají dle rozsudku soudu povinnost přispívat na výživu nezletilého.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, domnívám se, že nikoliv, neboť bez ohledu na to, že Vám bylo dítě svěřeno do péče, výživu, jak uvádíte, mají zajišťovat rodiče dítěte.