Sloučení exekucí u více exekutorů po celé ČR - postup, podmínky

1 odpověď

Dobrý den,
2006-2012 jsem se zadlužila, onemocněla mi dcera, pobírala jsem opatrovné, nestíhala jsem pak půjčky splácet - mám 4 exekuce a každá u jiného exekutora, jsou po celé republice. Požadují 11000 Kč měsíčně. Mé příjmy: 6000 Kč. Chci všechny exekuce u jednoho exekutora a chci je platit postupně, ne všechny současně. Děkuji.

Dobrý den. Sloučit lze exekuce, jejichž jistina (částka bez nákladů a odměny exekutora) nepřesahuje 10.000, - Kč. Proto můžete navrhnout u okresního soudu, v jehož obvodu máte trvalé bydliště, sloučení těch exekucí, které podmínku splňují, do jedné. V návrhu musíte tyto exekuce přesně specifikovat včetně uvedení konkrétních exekutorských úřadů.