Pojištění dítěte se spořením - exekuce naspořených peněz exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
manžel uzavřel synovi pojistku proti škodám způsobeným třetí osobě se spořením. Léto 2014 - manžel zemřel. Od té doby jsem se snažila zjistit co s pojistkou je. Pojišťovna po mě vyžadovala ověřené podpisy na některé dokumenty a až se vše zdálo být vyřízené (trvalo to bezmála sedm měsíců) a pojišťovna se mě dotázala jestli chci peníze poslat na účet nebo složenkou. Následně jsem odpověděla, že složenkou, abych byla v posledním dopise od pojišťovny informována, že peníze - synovi peníze, odešly na účet nějaké exekutorky (manžel měl dluhy ale máme smlouvu o zúžení společného jmění manželů).
Může pojišťovna takto sáhnout synovi na peníze v rámci výkonu exekuce exekutora?
Děkuji za brzkou odpověď

Dobrý den. Pojistná smlouva byla uzavřena Vaším mužem, ale ve prospěch syna. Tj. pokud byla exekuce vedena proti manželovi, nebylo rozhodné, zda to byl on, kdo smlouvu uzavřel a platil pojistné. Pokud osoba, která měla dle smlouvy obdržet plnění byl syn, nelze je exekučně postihnout. Proto budete muset podat žalobu na vynětí věci podle § 267 občanského soudního řádu, kterou budete muset podat proti osobě, která nařízení exekuce navrhla.