Svatba v zahraničí s dlužníkem dlužícím v ČR - ochrání nezapsání v české matrice před exekucí?

1 odpověď

Uzavřela jsem manželství v USA s někým, kdo je dlužníkem v ČR. Manželův dluh vznikl před uzavřením manželství. Nyní se budeme vracet do ČR a zajímá mne, zda exekuční řízení může postihnout můj účet v případě, že manželství nebude zapsáno na zvláštní matrice?
Děkuji.

Dobrý den. Srážky ze mzdy nebo obstavení účtu manžela kvůli dluhům, které měl druhý manžel v době před uzavřením manželství možné není (§ 262a odst. 2 občanského soudního řádu). Je však možné provést pro tyto dluhy exekuci na majetek ve společném jmění manželů, tj. na veškerý majetek, který po svatbě nabydete do společného jmění.