Dluhy před manželstvím - je možná exekuce platu, mzdy nového manžela, manželky?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně exekucí mého přítele. Má několik exekucí, na které mu v zaměstnání strhávají peníze z platu, ale chtěli bychom se vzít. Je možné, aby po té, co bychom se vzali, mě jako novomanželce, začali kvůli tomu strhávat také nějaké peníze nebo tohle není možné.
Děkuji.

Dobrý den. Srážky ze mzdy nebo obstavení účtu manžela kvůli dluhům, které měl druhý manžel v době před uzavřením manželství možné není (§ 262a odst. 2 občanského soudního řádu). Je však možné provést pro tyto dluhy exekuci na majetek ve společném jmění manželů, tj. na veškerý majetek, který po svatbě nabydete do společného jmění.