Věci polepené exekutorem - co s nimi když doslouží, přestanou fungovat?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak mám nakládat s věcí která mi byla polepena exekutorem dosloužila a nemám jí kde skladovat? Mohu ji vyhodit?
Děkuji

Dobrý den. Pokud je věc zahrnuta do soupisu (polepena), nemůžete ji vyhodit. Mohlo by to být posouzeno jako pokus o zmaření účelu exekuce a byla byste odpovědná za škodu. V tomto případě se obraťte na exekutora s návrhem na vyškrtnutí věci ze soupisu, ve kterém uvedete, že věc již nemůže být exekučně prodána a hodláte ji vyhodit. Až poté, co exekutor návrhu vyhoví, ji můžete vyhodit.