Vztahuje se na starou exekuci nový zákon, nová právní úprava?

1 odpověď

Proběhla-li exekuce 1994, může se nový zákon na ni vztahovat, když jsou pohledávky stále ještě spláceny?

Pokud exekuce již proběhla - je ukončená, navíc před 20 lety (tehdy ještě exekuce v našem právním řádu neexistovaly, máte zřejmě na mysli soudní výkon rozhodnutí), nemůže se na ni vztahovat nový zákon. Podle nového zákona lze za určitých okolností postupovat v probíhajících řízeních, ovšem neuvádíte ani, jaký zákon máte na mysli, ani o jakou změnu by se mělo jednat.