Ochrana před exekucí - darování nemovitosti potomkovi, dítěti, dceři, synovi

4 odpovědi

Dobrý den,
po rozvodu manželství a rozhodnutí soudu, bylo nařízeno povinné, oprávněnému uhradit finanční částku. Jelikož tak neučinila, soud nařídil exekuci. Toho povinná využila a přepsala nemovitost na svou dceru a oprávněnému splatila díky výkonu exekutora malou část finančních prostředků a dále nesplácí.
Jak postupovat, aby oprávněnému byla uhrazena zbývající část dluhu.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud došlo k převodu nemovitosti až po nařízení exekuce, informujte o této skutečnosti exekutora, který se bude domáhat neplatnosti tohoto právního jednání (evidentně jde o účelový postup dlužnice).
V případě úspěchu pak dojde k exekučnímu prodeji nemovitosti. Pokud víte o dalším majetku povinné, můžete jej exekutorovi označit, neboť při vyhledávání zpeněžitelného movitého majetku má exekutor značně omezené možnosti.

Host 599 Dobrý večer.
Velice děkuji za odpověď. Nemovitost stihla přepsat ještě před exekucí a co se movitého majetku týká na základě čehož soud rozhodl o částce, kterou měla uhradit, má exekutor detailní foto dokumentaci o věcech, včetně písemného seznamu, tak jak byl předložen při jednání soudu. Avšak exekutor na toto nikterak nereaguje, ba naopak na dotaz, proč nedochází k exekuci movitých věcí, mi bylo oznámeno exekutorem, že toto záleží na jeho zvážení.
Což se mi jeví poněkud nepravděpodobné. A tak si nevím rady jak dál postupovat, jelikož jsem invalidní důchodce a placeného právního zástupce si nemohu z finančních důvodů dovolit.
Ještě jednou za odpověď mnohokráte děkuji.

Pokud byla nemovitost přepsána před zahájením exekuce, je právoplatně majetkem jiné osoby a exekutor ji nemůže postihnout. Ohledně dalšího postupu - ten je opravdu na zvážení exekutora a placený právní zástupce by Vám v ničem nepomohl, neboť v tuto chvíli je již exekuce "v běhu" a exekutor činí úkony na základě vlastní iniciativy.

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď a vysvětlení. Tak vím na čem jsem.
Přeji hezký den.