Dobrovolné splacení exekucí za jiného - je nutné zaplatit poplatky exekutorovi a právní zastoupení?

1 odpověď

Dobrý den,
zjistil jsem, že jeden můj velmi blízký známý má 8 exekucí (= 8 spisových značek) v celkové hodnotě cca 7.000 Kč od dopravního podniku a to od roku 2008. Všechny jsou vedené v centrální evidenci exekucí. Chtěl bych za něj dluh splatit, ale nevím kde a zajímá mne, zda budou ještě dodatečné náklady - na vedení exekuce, náklady exekutora atp.

Žádné oznámení o exekuci ani o nesplácení dluhu mu nechodí.

Děkuji

Dobrý den. Nejprve by Váš známý měl podat k exekučnímu soudu návrh na sloučení exekucí. Ohledně zaplacení je nutné kontaktovat exekutorské úřady, které exekuci vedou, neboť číslo účtu a variabilní symboly pro platbu jinak než od exekutorského úřadu nezjistíte. Oznámení o exekuci by mělo být Vašemu známému doručeno, zkontrolujte proto, zda adresa uvedená v centrální evidenci exekucí souhlasí s adresou, na které se fakticky zdržuje. Oznámení o nesplácení dluhu není věřitel ani exekutor povinen zasílat.

Stejný dotaz byl již zde v exekuční poradně řešen: ODKAZ