Exekuční zabavení věcí po zemřelém příteli, zemřelé přítelkyni - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda může exekutor zabavit mé věci, které mi koupil můj bývalý přítel (máme spolu dceru), který je již od r. 2009 po smrti. Doklady k věcem, jako např. obývací stěna, kuchyňská sedací souprava aj. bohužel nevlastním. Toho samého roku mi můj otec přepsal družstevní byt a ponechal mi některé vybavení, které v něm bylo. Rovněž k těmto věcem nemám doklady. Jedná se o věci, které nejsou v záruce. V roce 2013 se mi narodila druhá dcera - s otcem této dcery ale nežiji, pouze dochází za svou dcerou na návštěvy a to častěji. Bohužel jsem zjistila, že má více dluhů a bojím se, aby mi exekutor nezabavil mé věci. Prosím o radu, zda mi může zabavit věci, které jsem dostala od mého zemřelého přítele a mého otce, když nevlastním doklady, nebo jakým způsobem mohu doložit, že jsou věci mé. Je možné v případě, že by k zabavení došlo doložit důkazy jako jsou fotografie? Dluhy, které má otec mé druhé dcery vznikly v době, kdy jsem ho vůbec neznala a byl s jinou ženou, kde ji ponechal také veškeré své movité věci. Předem děkuji za informaci.

Dobrý den. Pokud by Vás navštívili vykonavatelé soudního exekutora, namítejte při soupisu věcí, že jsou ve Vašem vlastnictví. Pokud budou věci přeci jen sepsány, podejte návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu. Jako důkaz může sloužit prakticky cokoliv, tedy neje fotografie, ale i výpovědi svědků (např. Vašeho otce).