Zrušení exekuce na návrh oprávněného věřitele - náležitosti žádosti, postup

1 odpověď

Dobrý den,
potřebovala bych poradit jak napsat žádost o zrušení exekuce od oprávněného (oprávněný se vzdává všech svých nároků) pro exekutorský úřad.
Tomuto již byla zaslaná část peněz na exekuci, která měla být v roce 2003. V letošním roce se ozval exekutorský úřad, že nemá doloženo správně vzdání se práv ze strany oprávněného a požaduje tedy za uplynulé roky vysokou částku propočítanou jako úroky z dlužné částky, a tím pádem že exekuce stále trvá - nebyla zastavena. Je vůbec možné, aby se takto dělo bez upozornění dlužníka. Oprávněný je ochoten podepsat prohlášení, že se vzdává všech nároků z roku 2003, ale nevíme jakou formu má toto prohlášení mít.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Uveďte, že jste dne … podala k nadepsanému exekutorovi (označte exekutora a exekutorský úřad včetně adresy v hlavičce) návrh na nařízení exekuce vůči …, k vymožení povinnosti uložené rozsudkem obvodního/krajského soudu v … ze dne …, dále uveďte, že svůj návrh berete zpět. Současně uveďte, že navrhujete zastavit exekuci v souladu s § 55 odst. 4 exekučního řádu (O zastavení exekuce rozhodne exekutor i bez návrhu, souhlasí-li se zastavením oprávněný).