Zastavení exekuce pro nemajetnost - informace

1 odpověď

Chtěl bych se zeptat, zda je možné aby exekuce vtrhla do domu mých rodičů když už tam nebydlím a ani tam nemam bydliště. Lze exekuci zastavit pro nemajetnost?
Prosím za rychlou odpověď naléhavé.
Děkuji host 5656.

Dobrý den. Exekuci lze provést všude tam, kde lze důvodně očekávat majetek dlužníka, tj. exekuci lze očekávat i v domě Vašich rodičů. Zastavení exekuce pro nemajetnost je možné na návrh podle § 55 exekučního řádu, ve spojení s § 268 odst. 1 písm. e (průběh výkonu rozhodnutí ukazuje, že výtěžek, kterého jím bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jeho nákladů). Návrh se podává u exekutora a musí být řádně odůvodněn.