Exekuce již zaplacené pohledávky - jak se bránit proti druhému vymáhání?

2 odpovědi

Dobrý den.
Dcera má dluh za poutu u MHD - 2008. Exekuce zaplacena. Nechali jsme si poslat potvrzení o ukončení a vyrovnání dluhu.

01/2001 přišla na to stejné rozhodnutí soudu z roku 2008 od 1. Nitrianské společnosti ze Stupavy další exekuce - obstavení účtu. Máme podat trestní oznámení pro pokus podvodu? V této exekuci totiž pokračuje kancelář exekutora Višvádera, který již byl pravomocně odsouzen pro podvody.
Děkuji.

Dobrý den. Podejte k exekutorovi návrh na zastavení exekuce, ve kterém uvedete kdy a jak byl dluh uhrazen, přiložte k tomu kopie potvrzení o ukončení a vyrovnání dluhu. Trestním oznámením byste probíhající exekuci nezastavila. Zde se nejspíš nejedná o trestný čin exekutora, ale osoby, která pohledávku postoupila 1. nitrianské společnosti, pravděpodobně došlo k podvodu.

Děkuji. Jen ještě. Višvader je zastoupen mgr. Makariusem, který již v roce 2011 podepisoval ukončení exekuce jako zástupce jeho exekutorské kanceláře. Tentýž Makarius v letošním postoupil tuto pohledávku 1. Nitrianské a požaduje další platby. Takže nevím jestli můj návrh na zastavení exekuce půjde zrovna do těch správných rukou. Už jsem podal stížnost na exekutorskou komoru. Jenže. dcera se mi zhroutila a nějak už mi s těmi pány dochází trpělivost. Ještě jednou díky.