Převzetí exekuce jinou osobou, převzetí dluhu za dlužníka

1 odpověď

Dobrý den, chci se zeptat je možné aby exekuci vedenou na mně převzala jiná osoba.

Dobrý den. V zásadě tomuto nic neodporuje. Podle § 1888 odst. 1 občanského zákoníku: Kdo ujedná s dlužníkem, že přejímá jeho dluh, nastoupí jako dlužník na jeho místo, dá-li k tomu věřitel souhlas původnímu dlužníku nebo přejímateli dluhu.
Pokud byste tedy získal souhlas věřitele (oprávněného) a osoby, která by za Vás exekuci převzala, nevidím důvod proč ne.