Minimální výše dluhu pro exekuci - kolik musí dlužník dlužit aby mohl být exekučně postižen?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Mému partnerovi přišla v listopadu 2013 exekuce na plat - dluh 58 Kč. Někde jsem četla, že částka do 100 korun není soudně vymahatelná. Co je na tom pravdy? Exekuce totiž činí 54.000 Kč. Přítel měl již od této společnosti jednu exekuci, která je již splacena a vždy nám vše posílali na námi uvedenou korespondenční adresu, ale u této exekuce najednou začali posílat všechnu poštu na adresu trvalého pobytu, kde již od 2007 nežijeme, tudíž jsme o ničem nevěděli a nemůžeme se ani odvolat. Děkuji.

Dobrý den. Soudně vymahatelný je jakýkoliv dluh, exekuce je tedy nařízena právem.

Samozřejmostí každého občana je aktualizace adresy trvalého pobytu na matrice místně příslušného úřadu a dále vybírání pošty (ať už v místě trvalého pobytu nebo na zástupném místě - obecním či městském úřadě).