Ochrana majetku rodičů před exekucí - změna trvalého bydliště zadluženého potomka (syna, dcery)

1 odpověď

Dobrý den,
Mám dluhy co nestíhám splácet, bude vydaná exekuce. Lze změnou trvalého pobytu u rodičů, můžu ochránit rodiče tím že si odhlásím trvalý pobyt? Nevezmou rodičům nábytek a nebo celý dům? Budu mít bezdomovecké trvalé bydliště na městském úřadě.
Úvěrové smlouvy jsem podepisoval s adresou trvalého bydliště u rodičů - nevím jestli to má nějaký význam.
Děkuji.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně očekávat výskyt věcí v majetku dlužníka. Změna trvalého pobytu proto rodiče od návštěvy vykonavatelů soudního exekutora neochrání, neboť se jedná pouze o evidenční údaj, důležitý je faktický stav. Dům ovšem rodičům zabavit nelze, pokud je v jejich vlastnictví. Exekuce postihuje pouze majetek dlužníka (s určitými výjimkami v případě manželství).