Ochrana automobilu před exekucí darováním nezletilému dítěti, potomkovi

1 odpověď

Dobrý den,
měla bych dotaz chtěla bych auto přepsat na mé nezletilé dítě (7 let) prý to jde. Mohl by mi ho exekutor vzít?
Děkuji

Dobrý den. Od doručení exekučního příkazu nesmíte nakládat se svým majetkem včetně nemovitostí a majetku patřícího do společného jmění manželů, vyjma běžné obchodní a provozní činnosti, uspokojování základních životních potřeb svých a osob, ke kterým máte vyživovací povinnost, a udržování a správy majetku. Právní jednání, kterým porušíte tuto povinnost, je neplatné. Právní jednání se však považuje za platné, pokud námitku neplatnosti nevznese exekutor, oprávněný, nebo přihlášený věřitel, aby zajistili uspokojení vymáhané pohledávky. Proto by Vám exekutor mohl auto stejně zabavit, jen byste tím zabavení oddálil.